Ни 3 милиони евра не беа доволни: Апелација одби да му го врати пасошот на Камчев


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Скопска Апелација ја одби понудата од гаранција во недвижен имот во вредност од 3 милиони евра за враќање на патната исправа на Орце Камчев.

Од Апелеција информираат дека жалбата на Камчев и уште еден осомничен во случајот Империја е одбиена како неоснована и потврдени се одлуките на кривичниот суд.

Камчев заедно со бизнисменот Цветан Панделевски, екс директорот на УБК Мијалков и други се осомничени во истрагата Империја, која беше првично ја водеше СЈО , а сега ја води обвинителството за роганизиран криминал.