НЕВЕРОЈАТНО: Кавани со промашување на годината!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Синоќа Пари Сент Жермен одига реми (1:1) против Сент Етјен, а трагичар на мечот беше Едисон Кавани кој го имаше промашувањето на годината.

Имено, Уругваецпт во 76-та минута сам и непречен од никого успеа да промаши празен гол.

Кавани е најдобар стрелец во историјата на ПСЖ, но ова е навистина неверојатно!