Нема само Меланија жешки фотки: И оваа Прва дама се фотографираше гола

Сегашната Прва дама на САД и сопруга на претседателот на САД Доналд Трамп, убавицата Меланија Трамп многумина ја осудуваат поради нејзината манекенска кариера и провокативни фотографии на насловните страни од многу списанија.

Но, таа не е единствената прва дама која е фатена од објективите во разголено издание.

До сличен скандал дојде и во ’70-те години од минатиот век, кога во јавноста протекоа разголени фотографии од Џеки Кенеди, на островот Скорпиос, во Грција.

Се претпоставува дека фотографиите ги направил нејзиниот тогашен сопруг Аристотел Оназис. Гласините дека Оназис сакал да наштети на репутацијата од Џеки во моментите кога веќе било јасно дека разводот е неизбежен излегоа во книгата „Добар син: Џон Кенеди Јуниор и мајката која ја сакаше“. Нецензурираните фотографии од Џеки можете да ги погледнете ТУКА.