Актуелно

Неколку случаи на исчезнати лица во Македонија

Во четири одделни случаи вчера во полицијата се пријавени за исчезнати четири лица.

Вчера во 8.30 часот во полициската станица-Гази Баба, Б.П. (73) од скопското село Црешево, пријавил дека на 4 август во 12 часот од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син С.П. (35).

Во полициската станица Тетово, С.Р. (74) од Тетово пријавил дека на 3 август околу 10 часот од дома излегла неговата сопруга М.Р. (50) и се упатила на пазарот во Тетово и не се вратила дома. Таа не била достапна и на мобилниот телефон.

Додека во 11 часот во полициската станица-Кавадарци, К.Н. (38) од с.Сопот пријавил дека на 8 август од 11 часот од дома во непознат правец се оддалечил неговиот брат С.Н.(36) од с.Сопот. Тој со автобус заминал во Кавадарци и не се вратил дома.

Вчеравечер во 21.30 часот во полициската станица-Чаир, З.Р. (54) од Скопје пријавил дека на 08.08.2017 година околу 11 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата ќерка Р.А. (28).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата, велат од МВР.

To Top