Не верувате во реинкарнација? – Погледнете го двојникот на Касиљас кој освои титула со Милан


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во 1901 година гигантот Милан стигна до првата титула во својата историја.

Новинарот по име Ајтор Лагунас неодамна објави фотографија која набрзо стана вистински хит на интернетот и тоа поради голманот на „росонерите“ кој неверојатно наликува на Икер Касиљас.

Лгунас ја објави оваа фотографија на својот Твитер профил со натпис: „Касиљас се сеќаваш ли на титулата со Милан во 1901 година“?

Набрзо доби и одговор од шпанскиот голман кој немаше што да прокоментира и веројатно остана шокиран.

Иначе Милан таа година до титулата стигна со победата против Џенова од 3:0.