Не сме го виделе во вакво издание: Тен Хаг го освои првиот трофеј со Манчестер Јунајтед, па се опушти со играчите (снимка)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Манчестер јунајтед славеше против Њукасл во Лига Купот со 2-0 и така го освои првиот трофеј по долга пауза, но и првиот во ерата на тренерот Ерик Тен Хаг.

Тен Хаг создаде моќна екипа која може да се бори за титули, а тоа го покажа со настапите оваа сезона.

Тренерот на „ѓаволите“ по победата почна да танцува со Лисандро Мартинез и Антони, со кои се познава уште од Ајакс каде што соработуваа.