Најомразениот долен веш се враќа во МОДА: Момци како ќе реагирате?!


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Трендовите не се предвидени само за светот на модата, туку и за аксесоарот, бикините, но и долниот веш…

Секоја сезона носи нешто свое, па на рафтовите понекогаш можат да се најдат едноставни, сведени линии на градници и гаќички, некогаш ретро модели, а некогаш крајно авангардни и многу предизвикувачки.

https://www.instagram.com/p/BmDBXMelBIa/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Имено, во мода се, враќаат т.н. бапски гаќи, поради кои момците често не се возбудуваат. Сепак, сега стигнуваат во нешто посовремена и поубава верзија. Несмто оние класични бели, памучни, ќе се нози чипка, луксузен сатен, интересни бои, машнички и се она што долниот веш го прави поубав и поженствен.

https://www.instagram.com/p/BmgqQjtAlv0/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Сепак, базата останува иста, важно е гаќите да имаат длабок струк, толку да го прикриваат дури и папокот, и секако да бидат направени од природни материјали и да го прикриваат целиот задник.

Ваквите модели на гаќи ги преплавија продавниците за долен веш, и речиси нема вренд кој не ја смести оваа понуда, а стануваат се популарни и покрај тоас што ги следат предрасуди, и жените повторно со задоволство ги купуваат, пред се благодарение на убавиот дизајн во претходните декади.

https://www.instagram.com/p/BgCjSLElKOD/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control