„Најдоброто тело на планетата“ во топ форма и на 50 години

Бившата суперманекенка од светски ков, Хелена Кристенсен, и на 50-годишна возраст негува топ физичка форма и импресионира со нејзиниот изглед.

Судејќи според најновите фотографии кои ги сподели на Инстаграм, се добива чувство дека оваа скандинавска убавица не старее. Во педесеттата година од животот има витка линија, негувано лице кое зрачи неверојатна свежина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helena (@helenachristensen) on

Версаче за неа своевремено изјави дека има најдобро тело на планетата, а гледаме дека годините добро и стојат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helena (@helenachristensen) on

Хелена во 1986 година беше прогласена за мис на Данска, а беше дел и од екипата на Ангелите на Викторија. Во една прилика изјави дека никогаш не држела диети и оти има среќа што има добар метаболизам.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helena (@helenachristensen) on

Со спорт почнала да се занимава дури во триесеттите години од животот, а денес токму тоа и дава енергија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helena (@helenachristensen) on