Најбесната реклама за пиво (видео)


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Ренди Колпек е убеден дека овој и ваков начин на рекламирање пиво е најдобриот можен за таква намена, па реши да сними една реклама за Киркланд светло (ич не го барајте пивово, тешко дека ќе го најдете).

Нашиве пивари нека размислат дали е разумно да арчат милиони евра за реклами, наместо да го поканат Ренди да си ја одработи својата работа и да си поминат поевтино.