На КАРИЛ почина уште еден затвореник од Идризово

Вчера околу 11часот во Скопје во Клинички центар Мајка Тереза починал 73-годишниот М.А. од Гостивар кој бил на отслужување на казна затвор во КПУ Идризово во времетраење од 4,5 години.

Истиот, велат од полицијата, на лекување бил донесен на 2 јануари, прво на Клиника за нефрологија, а откако му се влошила состојбата, на 3 јануари бил префрлен на КАРИЛ, каде и починал. Телото на починатиот било предадено на обдукција.