На иницијатива на Ахмети утре итна средба на сите албански партии


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, за утре во 13 часот пратил покана за средба до сите лидери на албанските политички партии во Македонија, објави Порталб.мк.

На утрешната средба повикани се сите албански партии без исклучок – изјавил портпаролот на партијата, Бујар Османи.

На средбата се очекува да се разговара за политичката состојба во земјава која настана по превремените парламентарни избори кои се одржаа на 11 овој месец.