Мртов маж откриен во изгорена куќа во Куманово

Телото на 78-годишен починат маж било пронајдено во опожарена куќа во Куманово. Од МВР информираат дека пожарот во куќата на мажот (Б.Ј.) бил пријавен утрово околу 4 часот.

„Полициски службеници излегле на местото и Б.Ј. бил пронајден починат“, велат од МВР.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово, а увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.