Мотоциклист удри во полицаец кој претходно му наредил да застане


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Дваесет и четиригодишен мотоциклист од селото Дебреше, Гостиварско, е приведен синоќа во Гостивар.

Како што јави МВР, управувајќи мотоцикл, тој не застанал на наредба од полициски службеник, кој вршел службени дејстви, а потоа го удрил со мотоциклот.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.