Мицковски гостин во вестите на Канал 5: Ќе зборува за Гоце Делчев, СЈО, средба со Пендаровски…

Актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски ќе биде гостин во денешното издание на вестите во 18:00 часот на „Канал 5“.

Гостувањето Мицковски го најави на својот Фејсбук профил и додаде дека ќе го каже својот став за Гоце Делчев и ќе зборува за теми како што се: СЈО, средба со Пендаровски, датум за преговори…

“За актуелните теми, СЈО, датумот за преговори, можна средба со Пендаровски, и ставот за нашиот херој Гоце Делчев, денес во вестите на Канал 5 во 18 часот. Следете“, напиша Мицковски на својот Фејсбук профил.