Милан спремил 35 милиони за Елиф Елмас

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е силно заинтересиран за македонскиот репрезентативец Елиф Елмас и сака да го донесе на „Сан Сиро“.

Милан е во потрага по офанзивен фудбалер за врска, а тренерот Пиоли е голем симпатизер на квалитетите на Елмас.

Елиф Елмас има договор со Наполи до 2025 година, а Милан веќе стапил во контакт со неговиот агент и спрема понуда за да го донесе на „Сан Сиро“.

Наполи е спремен да го продаде Елмас бидејќи спрема реконструкција на тимот, а за неговата слобода бара 25 милиони евра.