Меси искешира 15 милиони за авион – еве како изгледа (фото)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси е еден од најплатените фудбалери на светот, па одлучи да се почести со нова „машина“.

Иако Аргентинецот не е познат по расфрлањето со пари, сепак овој пат одлучи да се почести себе си и своето семејство. Имено, Меси купи авион за кого плати 15 милиони евра, со цел тој и семејството полесно да патуваат ширум светот.

Меси не сакаше тоа да се знае во јавноста, но медиумите сепак ја дознаа информацијата, па дури и публикуваа неколку фотографии од авионот.