МекГрегор откачи: Со ограда фрлаше по автобус, повреди и ММА борец – полицијата нареди апсење (видео)


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


ММА ѕвездата Конор Мекгрегор целосно го загуби здравиот разум на кратко, па нападна автобус кој превезуваше борци кои ќе бидат дел од УФЦ 223 настанот.

Како што може да се забележи на снимките Мекгрор е навистина бесен и гневен. Успеа парче ограда да фрли во автобусот, реагираше и полицијата која издаде налог за негово апсење.

При инцидиент се наведува дека бил повреден и американскиот борев Мајкл Чиеса.

A post shared by BenchWarmers (@bewarmers) on