Мажите почнале да трчаат по неа откако намалила 40 килограми, а пред тоа? (фото)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Направи само една мала промена и во истиот момнт откри кој од мажите ја „брка“ само поради нејзиниот изглед.

20 годишната Кристал Адам ослабела преку 40 килограми и поради тоа решила да спроведи мал експеримент за да дознае дали мажите сакаат да се забавуваат со неа од вистински причини или само ги интересира секс и нејзиното ново тело.

Одлучна да дозна како мажите би гледале на неа да не ги изгубела силни килограми, ја променија својата слика на сајтот за забавување и почнала да ги следи реакциите.

Кога имала преку 100 килограми, не добивала ни дел од вниманието кое го добива сега.

„Прво ќе бидам на Тиндер со новите слики, а потоа ќе ги заменам со старите слики на кои имам вишок килограми“ изјави таа.

Откако ги сменила сликите, мажите со кои моментално разговарала останале шокирани.

Еден во истиот момент решил да ја избрише, другите се чувствувале излагано, а имало и такви кои останале без зборови.

Еден сингл дечко напишал „Не е важна надворешноста, туку она што се крие во внатрешноста“.

Откако го спроведила овој мал експеримент, Кристал одлучила се да признае.

„Резултатите покажале дека сепак постојат мажи на кои им се допаѓаат жените без оглед на нивниот изглед. Ако сте дебела личност, немојте да се грижите, бидејќи постојат мажи на кои им е важна вашата личност, а не бројот на вагата“ објави таа.