Малолетник ранет од заскитан куршум


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Малолетник бил ранет од застрелан куршум ноќта во сабота кон недела во скопското село Брњарци.

Како што соопшти полицијата, околу 01,15 часот во с.Брњарци, Скопје, 17 годишен малолетник од село Стајковци се здобил со огнострелна рана од залутан куршум во пределот на десната надколеница.

Истиот е однесен во ГОБ Св. Наум Охридски каде што му е констатирана тешка телесна повреда и истиот е задржан на понатамошно лекување.

СВР Скопје превзема мерки за расчистување на настанот.