Мал протест на здружението Ќосето поради приведување на Горан Ангелов


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Членови на здружението „Ќосето“ утрово протестираа пред полициската станица Кисела Вода, поради приведувањето на Горан Ангелов, соопшти МВР.

„Во 09,30 часот пред полициската станица Кисела Вода се собраа 25 граѓани од Здружението „Ќосето“ затоа што од Одделот за насилен креминал во полициската станица на разговор е повикан Горан Ангелов“,се наведува во полициското соопштение.