Македонија овие денови нема мир: Автобус се преврте кај Струмица


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Додека Македонија се уште се опоравува од трагедијата со автобусот на „Дурмо Турс“, вечерва пристигнува уште една лоша вест за патиштата низ Македонија.

Имено, вечерва во околу 18:30 часот на патот од селото Василево кон Пиперево во околината на Струмица се превртел автобус кој бил управуван од возачот А.М (46) од Струмица.

Возачот бил сам во автобусот и за среќа според првите информации поминал без посериозни повреди.

Причините за превртувањето на автобусот засега се непознати, а несреќата е потврдена од страна на СВР Струмица.

Поради истекот на нафта од автобусот на местото на несреќата имало интервенција на едно противпожарно возило.