Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е сигурно голот на годината!

Рома со 4-1 го совладаа тимот на Плзен, а хет-трикот на Џеко го засени неверојатниот гол со рабона кој го постигна Диего Пероти.

Аргентинецот го постигна еден од најубавите голови оваа сезона кога со рабона, скоро од мртов агол го лобоваше голманот.

„Вистината е дека сакав да испратам центаршут, но сепак на крајот постигнав гол. Мило ми е што тоа беше многу важно за тимот и што практично го реши победникот“, искрен беше Пероти.