Мајката на Бела и Џиџи Хадид и на 53 години пука од сексапил во танга


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Нејзините ќерки Џиџи и Бела Хадид се дел од манекенската елита на денешницата, но Јоланда Хадид е сериозно опасна конкуренција на своите две убавици и на нејзини 53 години. Бившата манекенка на Инстаграм објави фотографија на која позира со свртен грб, облечена во танга гаќички.

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid) on

Многумина коментираа дека мама Хадид би можела без никаков проблем да ги придружува на модната писта своите ќерки, инаку дел од ангелскиот моден рај на Victoria’s Secret.

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid) on

Јоланда 15 години се занимавала со манекенство, а ја открила Елиен Форд, основачка на агенцијата Ford Models. Откако се запознала со бизнисменот Мохамед Хадид и се омажила за него, се повлекла од модниот бизнис. Тој брак пукнал, а Јоланда подоцна се омажи за продуцентот Дејвид Фостер, од кој се разведе оваа година.

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid) on

„Мохамед е добар човек и татко, кога се венчавме имаше две ќерки од претходниот брак. На моја жал, не е верен сопруг, што беше голем удар за моето его. Мислев дека е добар улов, финансиски независен, а во својот семеен живот ја сакав таа улога на сопруга и мајка“, признава во своите мемораи кои ги објави лани.