Локвенец си поднесе оставка од директорската функција на „Железници – инфраструктура“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Директорот на Јавното претпријатие „Македонски железници – инфраструктура“, Хари Локвенец, денеска поднесе оставка од функцијата.

Оставката, како што пренесува МИА, Локвенец ја поднел од лични причини.

Локвенец беше на функцијата директор од ноември 2020 година.