Лига Шампиони: Баерн Минхен – Реал Мадрид во полуфинале


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Попладнево во седиштето на УЕФА, во Нион се одржа ждребот за полуфиналето од најелитното натпреварување Лигата на шампиони.

Ждребот сакаше да ги спои двата најголеми фаворити за титулата, Баерн Минхен и Реал Мадрид во полуфиналето. Другиот полуфинален пар е Рома – Ливерпул.

½ парови
Баерн Минхен – Реал Мадрид
Рома – Ливерпул

Финалето ќе се игра на 26-ти мај во Киев.