Легендата Касиљас се сели во легендарен клуб!?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Легендарниот шпански голман Икер Касиљас му истече договорот со Порто и сигурно нема да остане на „Драгао“. Во игра за неговиот потпис се неколку клубови, но големи се шансите да заврши на „Енфилд“.

Мадридски „АС“ наведува дека помеѓу двете страни е веќе постигнат договор, па тројниот освојувач на Лигата на шампиони би можел од следната сезона да се пресели во Премиер лигата.

Касиљас е легенда на Реал Мадрид и рекордер по бројот на настапи во Лигата на шампиони, а иако има понуди од Кина и Турција, наводно веќе одлучил да се пресели на „Енфилд“.

Касиљас има и титула светски шампоин со Шпанија и уште три шампионски титули во Примера, а доколку се пресели во Ливерпул и следната година ќе го гледаме на највисоко ниво – во Премиер лигата и Лигата на шампиони.