Крвав хорор во Бања Лука: Фрлил бомба на брачен пар, а со втората се разнел сам


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


60 годишниот Слободан Гајиќ, завчера, помеѓу 21 и 22 часот вечерта, фрлил бомба во автомобил во кој седел брачниот пар Драгослав и Славица Грбиќ, кои ианку биле во роднинско сродство со напаѓачот.

Во нападот со тешки повреди се здобила жената од автомобилот. Жртвите предходно биле на гости кај напаѓачот, каде после расправија станале и си заминале.

Во моментот кога влегле во автомобилот, Гајиќ им фрлил бомба во автомобилот, после што отишол во дворот ан својата куќа, и активирал втора бомба со која се разнел себе, и тешко ја повредил својата сопруга.