Кристиано Роналдо и официјално повеќе не е играч на Манчестер Јунајтед


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Тоа што се најавуваше изминатите денови сега доби и официјална потврда, Манчестер Јунајтед го раскина договорот со Кристиано Роналдо.

После шокантното интервју кое го даде Роналдо каде отворено го критикуваше клубот, тренерот и соиграчите јасно беше дека тој повеќе нема иднина на „Олд Трафорд“.

Манчестер Јунајтед веднаш почна да работи на раскинување на договорот кој истекуваше на крајот на сезоната.

Клубот сега со официјално соопштение потврди дека со меѓусебен договор Роналдо не е повеќе играч на Манчестер Јунајтед.