Кошаркарите на Реал и Панатинајкос на раб на тепачка во Атина (видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Реал Мадрид вечерва славеше над Панатинаикос во Атина со 89:92, а во самиот финиш дојде до пресметка помеѓу кошаркарите на обата тима.

Расправијата ја почнаа Танасис Антетокоунпо и Руди Фернандез. Гркот го бутна Руди, кој му возврати со удар по ногата, по што настана метеж, но за срќа беше спречен поголем судир.

По се дојде и до исклучување, а покрај бурниот дух надвор од теренот мораше да замине и уште еден кошаркар на Панатинаикос, Крис Синглтон.