Конте денес добива отказ, познато името на неговиот наследник


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Медиумите на Островот тврдат дека Антонио Конте денес ќе доби отказ од Челзи, а веќе се знае и кој ќе биде неговиот наследник.

Имено, екс тренерот на Барселона, Луис Енрике е главен фаворит да го замени Конте и најголема желба на сопственикот Абрамович.

На Конте од поодамна му се тресеше клупата, но после синоќешниот пораз од Ватфорд, медиумите на Островот тврдат дека само прашање на часови е кога ќе добие отказ.

Некои од водечките обложувалници на Островот повеќе не примаат облози дека Италијанецот ќе добие отказ.

Второто тренерско име кое се споменува како наследник на Конте е неговиот сонародник Карло Анчелоти, кој исто така е без работа во моментов.

И додека се пчекува отазот на Конте, денес англискуте медиуми излегоа со многу инересна статистика која вели дека Италијанецот заедно со Гвардиола се тренери со најголем процент на победи во Премиер лигата, 70,03%.