Колку пати се враќате дома да проверите дека се е исклучено: Еве ТРИК кој ќе ви помогне околу дилемата?!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Решението е прилично едноставно – се што треба да направите е да го фотографирате шпоретот кој секако е исклучен и не само тој туку и сите предмети кои ве мачат и поради кои се грижите штом излезете од дома.

Секако, фотографирајте ги непосредно пред излегувањето за да бидете потполно сигурни дека се е во ред.

Кога ќе ја погледнете фотографијата исчезнува секоја дилема за тоа дали е се во ред дома кога веќе сте излегле.

Има и луѓе кои во вакви ситуации не паничат премногу, но има и такви кои се во состојба одма да се вратат дома и да проверат што се случува.