Колкави се шансите во 2018 година да ја пронајдете вистинската љубов?

Знаците се подредени по редослед според веројатност, односно најголема веројатност да остане сам има првиот знак, а најмала последниот.

Водолија

Ова не е некое изненадување имајќи во предвид дека се познати под името „духови во зодијакот“, најверојатно ќе останат сами поради тоа што се најсигурни во сопствената самотија.

Овен

Секогаш тврдоглаво знае што сака и се држи кон тоа. На партнерите често гледаат како на некој нов проект, па така може да се обидат да бараат совршенство од партнерот за на крајот да останат сами.

Јарец

Овој знак се труди да постигне се што посакува во животот, но има доста високи стандарди. Тој што ќе успее во тоа ќе има љубов и внимание засекогаш.

Девица

Единствена причина поради која можат да останат сами се тоа што не се сметаат добри за партнерот. Многу се несигурни во себе и секогаш бараат совршенство, но најосетливи се од сите знаци.

Бик

Тврдоглави се, но и посветени партнери. Многу им е важно партнерот да ги сака, но исто така очекуваат да добијат исто колку што даваат.

Риби

Рибите се големи романтичари и точно знаат што им е најважно во животот. Ако некој момент во животот не им изгледа како бајка тие се замислуваат, постануваат нервозни и бесни.

Близнаци

Близнаците најмногу сакаат авантури и да запознаваат нови луѓе. Често не знаат што сакаат и се брзо им се здосадува. Сметаат дека им е доволен партнер кој може да им ја разбие монотонијата.

Рак

Најемотивни од сите знаци во зодијакот, а партнерот им е најважен во животот. Спремни се да направат се за него, но треба да научат дека дури и во љубовта постојат граници, бидејќи од партнерот очекуваат да добијат колку што даваат.

Лав

Сакаат да бидат ѕвезди бидејќи сметаат дека се најдобри. Сонувачи, но во исто време и реалисти, знаат што заслужуваат и што е вредно за трудот. Тие од љубовта, исто како и од животот го сакаат само најдоброто.

Стрелец

Ексолозивни личности кои сакаат се да испробаат во животот. Ова е дефиниција за овој знак. Поради таквата природа често останатите луѓе се борат за да го добијат нивното внимание.

Вага

Често се неодлучни, но еднаш кога ќе одлучат што сакаат, тогаш тоа е тоа. Сакаат да се забавуваат и флертуваат, па така шансите за да останат сами се многу мали. Всушност овој знак секогаш има друштво покрај себе.

Шкорпија

Свесни се за своите очекувања и не се плашат да ги признаат. Еден од најискрените знаци и знак кој најмногу ја цени вистината. Ако почувствуваат дека сте вредни за нивното вниманио и љубов, тогаш одма ќе ви ја дадат.