Спорт

Коби Брајант и Трејси Мек Греди со македонското знаме во Париз 1998

По синоќешната вест која го потресе светот дека во хеликоптерска несреќа загина легендата на НБА, Коби Брајант на социјалните мрежи од него се простуваат милиони.

На еден од постовите е фотографија на која е Коби со македонското знаме.

Фотографијата е направена после натпреварот против Македонија на Светското првенство во Streetball во Париз 1998 година.

Advertisements
To Top