Класата е вечна: Михајловиќ се уште има „снајпер“ во левицата (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Синиша Михајловиќ како играч ги тероризираше противничките голмани со шутеви од слободни удари, а и денес сеуште има „снајпер“ во левата нога.

Тренерот на Торино и на 48 година на еден од тренинзите покажа дека класата е вечна и ги импресионира сите со начинот на кој изведува слободни удари.

На голот беше неговиот сонардник Вања Милинковиќ…кој можеше само да гледа, а не да реагира!