Кјара Гомез, двојна опасност – и во рингот и надвор од него


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Да не се разбереме погрешно, Кјара Гомез не мава со раце и нозе, мава со сексапил. Се занимава со мода, фотографирање и позирање, пеење, дизајнирање, моделинг и глума, а најпозната е како Corona девојка од рингот.

21-12-kiara1

Има 27 години и колумбиско потекло, но моментално живее и работи во Њујорк. Во светот на модата влезе на 16 години, а највпечатлива филмска улога имаше со епизодниот настап во Man in Black 3.

21-12-kiara2 21-12-kiara3

Има и своја модна линија на костими за капење насловена како Kiara Nicole. Секси Кјара истакнува дека и многу го сака фудбалот како спорт.

21-12-kiara4 21-12-kiara5 21-12-kiara6 21-12-kiara7 21-12-kiara8 21-12-kiara9 21-12-kiara10 21-12-kiara11