Кирјос и Ѓоковиќ приредија спектакл во Мелбурн (снимка)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во пресрет на „Австралија опен“, Новак Ѓоковиќ и Ник Кирјос одиграа егзибискиски меч пред преполни трибини во Мелбурн.

Двајцата тенисери понудија одлична забава за навивачите, а притоа Ѓоковиќ заигра српско коло и почна да „меша“ со задникот.

Бидејќи стануваше збор за егзибициски меч сетовите се играа до четири добиени гемови, а Кирјос го доби првиот во тај-брејк, Ѓоковиќ славеше во вториот со 4:2. На крајот се играше супер тај-брејк во кој Австралиецот славеше победа до 10:9.