Ќе си го направите сами: Природен и здрав коктел за прочистување на организмот


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Нашите црева се многу важни и би требало одвреме навреме да ги прочистиме од отровите кои се таложат во нашиот организам.

Здрава храна ни е неопходна, а доколку немаме навика да ги следиме тие правила, еве еден природен лек што може да помогне…

Состојки:

– 5 филџани вриена вода,

– 100 грама сливи.

– 100 грама урми.

Подготовка: Во зовриената вода ги ставаме урмите и сливите. Оставете ги 15 минути, а потоа извадете ги да се изладат.

Се зема по една лажица наутро, на празен желудник.