Ќе паднете во несвест: Колку изнесува сметката на една просечна спонзоруша?! (ФОТО)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Една девојка на Фејсбук социјалната мрежа, објави фотографија од сметката од една ноќ во Белград, поради што многумина и го доделија епитетот „спнзоруша“.

На сметката, чија цифра гласеше 139 илјади динари, се гледа дека секоја ставка е индивидуално, а откако девојката фотографијата ја објави на својот профил, не изостанаа коментарите.

Некои веднаш ја осудија девојката и нејзината екипа, повикувајќи ја дека е спонзоруша, додека други се смееја на името на келнерт, па коментираа како надимакот Џони, речиси и да одговара на сметката, пишува српски Блиц.

Фотографијата осамна и на твитер, со коментарот: „Сметка на една просечна спонзоруша“.

Погледнете во продожение