КАРАМБОЛ НА СТРАЖА: Две сообраќајки го блокираа патот Кичево-Гостивар!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Две сообраќајни несреќи се случија денеска после планинскиот превој Стража на патот кон Кичево.

За сообраќајките сведочат и овие две фотографии од Фејсбук страницата „Ѕид на сообраќајниот срам“.

Од 13:00 часот денеска кај месноста викана Тајмишка раскрница, во близина на Стража, поради сообраќајна незгода, сообраќајот се одвива со наизменично пропуштање на возила, соопшти АМСМ.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На граничните премини има зголемена фреквенција на возила, но нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.