Канадскиот премиер Трудо позитивен на Ковид-19

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, соопшти дека е позитивен на коронавирус, јавија канадските медиуми.

Во објавата на Твитер тој напиша дека утрово добил позитивен тест. Канадскиот премиер истакна дека се чувствува добро и дека во текот на оваа седмица ќе продолжи да работи од далечина, следејќи ги препораките на здравствените власти.