Канадска порно актерка уапсена со 30 килограми кокаин


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


29-годишната порно актерка Исабел Лагаче осудена е на четири и пол години во затвор откако на еден крузер беше фатена со 30 килограми кокаин. Сакала да се ослободи од долгот од 20.000 долари, пишува „Дејли Мејл“.

Крузерот кој имал рута од Англија преку Колумбија и Чиле до Австралија дошол во август 2016 година. Полицијата во рација пронашла актовка со 30 килограми кокаин чија ведност подоцна била утврдена на 21,5 милиони долари.

Канадската порно актерка подоцна се си призна, но се бранеше дека од непозната личност и бил поставен ултиматум поради некогашен долг. Рекла дека и претеле и дека долгот ќе и се простел само доколку торбата ја предадела на друг патник од крузерот.

„Го посрамотив моето семејство, своите пријатели, самата себе. Ме боли тоа што најубавите години ќе ги поминам во затвор“, изјави Исабел.