Камен пијан ги тепал сопругата и синот и ги бркал од дома


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Вчера во 19,45 часот во Единицата за известување и командување Скопје, Е.П. пријавила дека во нејзиниот дом во с.Горњани нејзиниот сопруг З.П., откако се довел во алкохолизирана состојба, физички ја нападнал неа и нивниот син, а потоа ги бркал од дома.

Тој ја уништил покуќнината и патничко возило „Нисан“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на И.М.

Притоа З.П. се здобил и со повреди по телото од тоа што паѓал по дворот. Од екипа на Итна медицинска помош, тој бил пренесен во Ургентен центар Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.