Каква мајка, а уште попрекасна ќерка… (ФОТОА)


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Лиса Бонет позираше речиси гола за насловната страница на магазинот, „Rolling Stone“ во 1988. година. Триесет години подоцна, нејзината ќерка Зое Кравиц, позираше за овој магазин како и нејзината мајка.

Фотографијата можете да ја најдете поставена на нејзиниот инстаграм профил.

„Отсекогаш сум ја сакала таа насловна страна на магазинот. Кога и да помислам на „Rolling Stone“, таа нејзина слика ми е пред очите. Така впечатлива, прекрасна“, истакна Зое.

Таа мисли дека сексуалноста лежи во самодовербата.

„Кога некој не се извинува за тоа што е, кога е свој, тогаш тоа го прави силно привлечен“.

Зое Кравиц ја гледавме во серијата, „Big Little Lies“, рамо до рамо со Никол Кидман, Рис Витерспун и Лаура Дерн.

 

View this post on Instagram

 

Life | imitates | art

A post shared by Zoë Kravitz (@zoeisabellakravitz) on

 

View this post on Instagram

 

Oh, hi.

A post shared by Zoë Kravitz (@zoeisabellakravitz) on