Кај најде неа да ја допираш бе, друже?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Кристијано Роналдо на крајот на 2022 година потпиша за Ал Наср од Саудиска Арабија, а еден потег на Португалецот привлече големо внимание.

Женскиот клуб на Ал Наср стана шампион во домашното првенство, но големи заслуги за тој успех имал Роналдо, кој им помагал на девојките.

Роналдо, исто така, помага за промовирање на фудбалот во С. Арабија, а притоа имал и средба со капитенот на женската екипа, Мунир Ал-Хамда, но прегратката меѓу нив не им се допадна на сите затоа што според арапски закони не смее да постои допир меѓу маж и жена кои не се во брак.