Ја остави Селена Гомез зад себе: Роналдо стана „крал“ на Инстаграм

ronaldo

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Кристиано Роналдо продолжува да руши рекорди, но и надвор од фудбалските терени.

Овој пат Португалецот стана апсолутен „крал“ на Инстаграм со 144.4 милиони следбеници.

Роналдо на врвот ја помина пејачката Селена Гомез која има 144 милиони следбеници.

Вакво нешто и не е толку чудно ако се знае дека Роналдо е навистина активен на социјалните мрежи и скоро секојдневно поставува фотографии од тренинзи и натпревари, но и рекламира спонзори.

ronaldo