Славни

Ибра е магнет за медиуми: Мерачи со сите сетила на сончевата Флорида

Шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ минатата седмица го оперираше коленото, па сега е во процес на опоравка од сериозната повреда.

Ибрахимовиќ надвор од теренот ќе биде најверојатно осум месеци бидејќи доживеа сериозна повреда на коленото. Швеѓанецот операцијата ја направи во САД, каде што се уште се наоѓа. Иако сè уште е играч на Манчестер Јунајтед, јасно е дека неговата епизода во овој клуб ќе заврши на крајот на сезоната.

Овој искусен напаѓач во моментов престојува во Флорида каде што се опоравува од повредата, но шведските медиуми успеаа да дојдат до фотографии кои се напраени во хотелот во кој Златан се наоѓа со семејството. Сепак, навивачите на Јунајтед се надеваат дека Ибрахимовиќ на 24. мај ќе се појави во Стокхлом каде што неговиот клуб ќе го одигра финалето од ЛЕ против Ајакс.

Advertisements
To Top