И првиот ноемвриски ден носи сончево и топло време


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


И денеска, вторник, 1. ноември, времето во Македонија ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 9, а максималната ќе достигне од 21 до 27 Целзиусови степени.

Во Скопје сончево и релативно топло. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 25 степени.

До четврток ќе се задржи претежно сончево и релативно топло време. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. Во петок облачноста ќе се зголеми, а за време на викендот ќе преовладува претежно облачно, врнежливо и посвежо време.