Актуелно

И денес сончево и топло време

Овој мајски четврток го продолжува трендот на сончеви и топли пролетни денови. Денес времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и засилен ветер претежно од југоисточен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 32 Целзиусови степени, Маврово 24, Битола 31, Охриид 28, Крива Паланка 30, Берово 28, Кавадарци 32, Дојран 33.

И нареднте денови времето ќе биде сончево и топло со температури и до 34 степени.

Advertisements
To Top