Спорт

Хаос во Амстердам: Уапсени 120 навивачи на Јувентус (видео)

Жестоки инциденти имаше на улоците на Амстердам пред вечерашниот меч помеѓу Ајакс и Јувентус во Лигата на шампиони.

Во поединечни инциденти, навивачите на Ајакс имале и жесток судир со полицијата, а италијанските медиуми пренесуваат дека дошло до судири и помеѓу двете навивачки групи.

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини потврди дека 120 навивачи на Јувентус се уапсени поради „носење предмети кои не се прикладни за влегување на стадион“.

Нашата екипа од Македонија за среќа е на сигурно.

Advertisements
To Top