Хамшик верува: Можеме до Скудетото!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Капитенот на Наполи, Марек Хамшик, е среќен што е намалена разликата со лидерот Јувентус и шѕто титулата ќе се одлучува во директна пресметка следното коло.

„Небесносините“ двапати заостануваа во против Удинезе синоќа, но победија со 4: 2, па го искористија киксот на Јувентус против Кротоне.

„Во еден момент за време на натпреварот заостанувавме 9 бода зад Јувентус, а сега сме само 4. Покажавме карактер и успеавме да ги свртиме работите во наша корист“, истакна Хамшик.

„Од утрово ние размислуваме само за Јувентус. Знаеме дека нашиот натпревар против нив ќе биде многу важен и ќе има големо влијание за крајот на сезоната. Мислам дека можеме да ја освоиме титулата“, рече Хамшик.